lidt spørgsmål til byg selv
Indlæg fra det gamle forum, gengivet som arkiv. Er det dit indhold, og vil du have det fjernet eller dit navn gendannet?
Bruger #288323 — 5. maj 2009, 13:05
er ved og lave en tegning af det hele, jeg ved ikke rigtigt hvor stort akvariet bliver *skeptisk* men har en forestilling om ca. 500L minium 😎
men jeg har lige nogle spørgsmål så jeg kan komme vidre i teksten:P
hvor højt skal en HQI lampe hænge over akvariet 250w/400w ved jo ikke hvor dybt det bliver endnu?
hvad ville det bedste matriale være til det? (skab)'
jeg skal have et bord og stille akvariet på og bygge skabet rundt om (er åben for forslag) hvorfå jeg sån et lavet henne?
alt det andet udstyr tænker først på senere er kun lige begyndt med planlægningen 😀
Bruger #288323 — 5. maj 2009, 13:05
jjj27 — 5. maj 2009, 16:49
jeg ville bygge et skelet i træ ud af nogle bomme også beklæde det med træ bagefter mhs til material kan du bruge det meste dog elsker jeg selv kvalitet og det gode tømmer:)
men bare lige så du ved det sådan et projekt løber hurtigt op så hvis det er for at spare så glem det men er det for at få det som man vil ha det så super ide
selv har jeg bygged et op som jeg har beklædt med mosaik som jeg er super tilfreds med ..http://saltvandssiden.akvariefisk.dk/forum/thread/?ID=898404#SiteEnd
KimJ — 5. maj 2009, 17:30
http://www.kim-jakobsen.dk/Marine/Articles/Cabinet/kabinetbygning.htm
Spørgsmål & svar
Der er endnu ikke stillet nogen spørgsmål om dette.
Log ind for at stille et spørgsmål.