labidochromis sp hongi flere udgaver
Indlæg fra det gamle forum, gengivet som arkiv. Er det dit indhold, og vil du have det fjernet eller dit navn gendannet?
klausefar — 13. september 2008, 09:24
er der nogen der kan hjælpe mig. jeg har nogle malawi cichlider jeg har købt som værende sp hongi og de har nu ynglet, men er kommet i tvivl om det er sp hongi jeg har, da alle de billeder jeg kan finde af den er , er af udgaven blå stribet og den slags jeg har er brun.
nogen er kan hjælpe mig ?
MalawiMartin — 13. september 2008, 09:28
Esben — 13. september 2008, 09:46
klausefar — 13. september 2008, 11:33
her er billeder af både en han og en hun. sjovt når man tager billede en blizt ser hannen næsten ud som de billeder man kan finde. men når man kigger ind på den ser den mørke brun ud-
😉
snoopyzrainbow — 13. september 2008, 11:43
Jeg har selv 20 mindre af slagsen,der er begyndt at farve ud,de ligner din han.Men alfaen er knald lyseblå med orange top,ser skide godt ud..der er flere af hannerne der er begyndt at ligne ham,men der er lidt vej endnu..
Den brunlige du har er ganske rigtigt en hun:)
klausefar — 13. september 2008, 21:34
Spørgsmål & svar
Der er endnu ikke stillet nogen spørgsmål om dette.
Log ind for at stille et spørgsmål.