(uden titel)

Indlæg fra det gamle forum, gengivet som arkiv. Er det dit indhold, og vil du have det fjernet eller dit navn gendannet?

hr_Meyer — 28. januar 2008, 13:25

Hej har et 660l malawi akvarie Mbuna. uden baggrund, dog med tiden skal der en hvid slimeline baggrund i....

Men mit problem er at jeg syntes sku ik jeg kan få det til at harmonere har omkring 60 kilo kalksten 7 store sten(25*15) 2 rigtig store sten(45*20) og en masse mindre sten Fra 5*5 til 15*10

så har masser at sten og lege med, men ak og ve lige meget hvad jeg gør, syntes jeg det ligner *bip* det skal selvfølgelig se så naturligt ud som muligt, så hvis en af jeg derude, har nogle gode råd/fif til hvordan man laver en god opstilling som base og så kan jeg tilføje de mindre sten som jeg nu engang syntes ville være flot.

håber i vil hjælpe da jeg selvf. ønsker det bedste for fiskene og for mig selv, som skal kigge på det... 😀

PS. i må gerne henvende til link´s eller andet. 😉

MOK — 28. januar 2008, 13:32

Kunne du lokkes til at komme med et billede ?

Spørgsmål & svar

Der er endnu ikke stillet nogen spørgsmål om dette.

Log ind for at stille et spørgsmål.