hmm der er ting der undre mig.

Indlæg fra det gamle forum, gengivet som arkiv. Er det dit indhold, og vil du have det fjernet eller dit navn gendannet?

djclueze — 16. januar 2008, 20:21

jeg skulle fodre mine l260 og l270 igår og så imens jeg sad og studeret min l270 så så ja sgu en guppy unge.. og tænkte hva satan.. og fandt så 4 unger.. men syntes ikke der er nogen af mine hunner der har set ud til at være lige op over.. og kigger på dem hverdag... og der er heller ikke nogen som ser ud til at se slanke ud..

ungerne er ca 8mm lange så hvor gamle er de'? for de må ha været der et lille stykke tid.. men så kan jeg jo se min flydeplante virker så de overlever der selvom jeg har et yngle akvarie.. på 32l..

håber der er nogle der har nogle svar.. eller ider om hva det kan ske?

og har lige et sidste spørgsmål nu har jeg 1.2 solskins platy gående..og har haft dem i 2 mdr.. men syntes ikke de ser gravide ud hunnerne.. skal der noget specielt til for at de yngler.. temp i mit akvarie er 26.5 grader... og skifter vand tit..

claus5300 — 21. januar 2008, 21:39

😀 det med de platy'er skal du bare vente så skal de nok føde..... jeg vil skyde på at de unger er ca 14dage gammel

Spørgsmål & svar

Der er endnu ikke stillet nogen spørgsmål om dette.

Log ind for at stille et spørgsmål.