omlægning af akvarie
Indlæg fra det gamle forum, gengivet som arkiv. Er det dit indhold, og vil du have det fjernet eller dit navn gendannet?
kennyjensen — 22. juli 2005, 00:57
da jeg går og overvejer at læge mit akvarie om til efteråret med sand bund og en masse planter
kunde jeg godt tænke mig at vilde vilget cichlider jeg kan sæte sammen med mit Herotilapia multispinosa par da jeg godt kunde tænke min en del meget farverige fisk til at gå sammen med dem det skal der til siges at jeg kun har en tang på 125L men jeg kunde da godt tænge mig nogle forslag fra jer :-)
Mvh.
kennyjensen
gibson — 22. juli 2005, 07:10
Måske der kunne være en Apistogramma eller et par sommerfuglecichlider :-)
De bedste hilsner
Karl-Henrik Arendt
gibson — 22. juli 2005, 07:10
De bedste hilsner
Karl-Henrik Arendt
hustler west på — 22. juli 2005, 08:49
Med venlig hilsen
Hr. Jonas Erbs
elisabethen — 22. juli 2005, 10:10
Mvh.
Elisabeth Schrøder
kennyjensen — 22. juli 2005, 10:35
Mvh.
kennyjensen
elisabethen — 22. juli 2005, 10:41
Apistogramma er en slægt af sydamerikanske dværgcichlider, som du kan se nogle af her: http://www.aquarist-classifieds.co.uk/directory/gallery_Apistogramma_0.php
Men - Det er små cichlider og de ville nok ikke holde 5 minutter sammen med dine regnbuer. Kræver desuden god vandpleje.
Mvh.
Elisabeth Schrøder
kennyjensen — 22. juli 2005, 10:48
nu har jeg da lidt at gå efter og tænke over end til at jeg læger tangen om eller moske er så heltig at jeg fåe en støre enden hvem ved :-)
Mvh.
kennyjensen
Spørgsmål & svar
Der er endnu ikke stillet nogen spørgsmål om dette.
Log ind for at stille et spørgsmål.