Stenkoraller (lyserød)

Indlæg fra det gamle forum, gengivet som arkiv. Er det dit indhold, og vil du have det fjernet eller dit navn gendannet?

gibson — 24. oktober 2005, 19:27

Hvor hurtigt vokser sådan en fætter her, og har du et skud på prisklassen?

http://www.liveaquaria.com/product/prod_Display.cfm?pCatId=418

De bedste hilsner
Karl-Henrik Arendt

pete — 24. oktober 2005, 19:55

Hmm kan ikke åbne siden, sten koraller er normalt rimeligt dyre især hvis de har gode farver. Endvidere er det nogle gange ikke til at skaffe

Hilsen
pete

Lake — 24. oktober 2005, 19:55

He he - hvordan er det at være nybegynder igen :-)

Med venlig hilsen
Kent Larsen

gibson — 24. oktober 2005, 20:45

Det er dejligt :-)

Da jeg har besvaret en milliard ferskvandsspørgsmål så giver jeg mig credit til at stille en masse saltvandsspørgsmål 😀

De bedste hilsner
Karl-Henrik Arendt

gibson — 24. oktober 2005, 20:47

Birdsnest Coral - Pink
Seriatopora hystrix

http://www.oceansblend.com/images/pink_hystrix.jpg

De bedste hilsner
Karl-Henrik Arendt

BatLuder — 24. oktober 2005, 22:20

Hystrix er der mange i Danmark der har, spørgsmålet er om du kan finde en i pink. Men jeg mener at have set små fagmenter til salg fra private til omkring 70-100 kr, men kan ikke huske at have set den i pink. Hvad en hel koral fra en forhandler ville koste ved jeg ikke, har ikke haft råd til den slags nogensinde. Men som han siger i PetWorld Viby: "det koster nok under en milliard, det plejer det at gøre". Et skud i tågen er vel 500-1000, men jeg ved intet om det.

Bernskov — 24. oktober 2005, 22:53

#1 lige omkring $45 for en lille og $75 for en stor .. :-)

Vh.
bernskov

Spørgsmål & svar

Der er endnu ikke stillet nogen spørgsmål om dette.

Log ind for at stille et spørgsmål.