Endnu et medlem af cichlide verdnen ..

Indlæg fra det gamle forum, gengivet som arkiv. Er det dit indhold, og vil du have det fjernet eller dit navn gendannet?

TropheusTosse — 13. marts 2005, 10:42

Så er min far gået i fælden ..
Hehe ..
Vi skal på udkig efter Mbunaér .. Da jeg jo er stolt Tanga tilhænger, søger jeg noget hjælp fra erfarne Malawi folk .. Hvilke Malawiér ville passe ned i et 200 l ? Det skal i være det helt store til at starte med, men gerne nogen med en masse sjove farver .. Nogen der evt har nogen de gerne vil af med som bor i nærheden af Odense ?
I er velkomne til af lægge billeder ind på tråden..

Hilsen Tropheustosse/Far

Petter — 13. marts 2005, 12:08

Hej!

Hvis du kigger under artsbeskrivelser hos Labidochromis og Cynotilapia arterne, så er de fleste af dem nogen som godt kan gå i et 200L. Men sørg for ikke at sætte aggressive sammen med fredelige i så lille et akvarie. Der er også nogle enkelte Pseudotropheus arter der kan gå deri.

Spørgsmål & svar

Der er endnu ikke stillet nogen spørgsmål om dette.

Log ind for at stille et spørgsmål.