Metriaclima saulosi

Indlæg fra det gamle forum, gengivet som arkiv. Er det dit indhold, og vil du have det fjernet eller dit navn gendannet?

soffi — 2. oktober 2006, 10:43

Sad lige og lurede lidt hos tropeland, og fandt en der hedder Metriaclima saulosi, er der en der hedder det eller ?
se evt. http://tropeland.dk.linux13.wannafind.dk/catalog/product_info.php?cPath=1_4_28&products_id=36

KimJ — 2. oktober 2006, 10:54

Nej, det er en fejl. Saulosi`en blev ikke flyttet med over i Metriaclima slægten, så den hedder stadig Pseudotropheus saulosi.

Mvh. Kim

soffi — 2. oktober 2006, 10:56

Jeg synes også det var lidt underligt, jeg var nemlig ved at se om jeg kunne finde lidt saulosiér men blev lige i tvivl om det var mig der havde fået noget i den gale hals.

Tak for hjælpen

Marginatus D — 2. oktober 2006, 13:58

Det er helt sikkert en fejl. Det er Pseudotropheus saulosi. Der findes ingen der hedder Metriaclima saulosi. :e

Dennis

soffi — 2. oktober 2006, 14:00

Jeg har også skrevet til dem, jeg kan også se på datoen derfra, at det er fra sidste år engang

Spørgsmål & svar

Der er endnu ikke stillet nogen spørgsmål om dette.

Log ind for at stille et spørgsmål.