Mooreichen Extrakt(syre) nogen erfaringer?

Indlæg fra det gamle forum, gengivet som arkiv. Er det dit indhold, og vil du have det fjernet eller dit navn gendannet?

Badman — 11. april 2014, 12:04

jeg begyndte i forgårs at sænke PH værdien i mit nye akvarie. jeg fik at vide at man max må sænke vandet 1 grad om dagen. MEN jeg har kun været i stand til at sænke den 0,4 begge dage fra de oprindelige 8.0, også selv om jeg brugte lidt matematik til at forøge dosen på dag 2.

min bekymring er at det danske mærkat dder er klistret oven på den tyske indstruktion siger 10 ml til liter vand max 1 gang om dagen(!). men når jeg googler en oversættelse af det tyske mærkat siger den at doseringen afhænger af hårdheden. Ærligt talt er jeg ved at være rådvild. nogen af jer der har gode råd til mig eller erfarring med dette femanga stads??

Spørgsmål & svar

Der er endnu ikke stillet nogen spørgsmål om dette.

Log ind for at stille et spørgsmål.