ballonmollyer ....

Indlæg fra det gamle forum, gengivet som arkiv. Er det dit indhold, og vil du have det fjernet eller dit navn gendannet?

trinetrine1 — 3. december 2011, 17:22

hej er der nogen der ved hvor tykke ballonmollyer de skal være inden de føder og findes der nogen billeder af en gravid ballonmollyer

chols — 3. december 2011, 18:16

ved du godt at den fisk er fremavlet med en rygfejl? ved du også at den har svært ved at svømme og nogle af dem endda også svært ved at spise? det er generelt en fisk der har temmelig dårlig livskvalitet, fordi der er nogen der syntes det er sjovt at have en tyk fisk i akvariet.

ved selvfølgelig ikke med andre, men får det personligt dårligt hver gang jeg høre om folk der har dem eller jeg ser dem i en butik.

chols — 3. december 2011, 18:17

nå ja og for at svare på spørgsmålet

Martin´s mormor — 3. december 2011, 19:51

chols helt enig, utroligt hvad vi mennesker kan finde på 🙁

chols — 3. december 2011, 20:01

ja, syntes ikke engang de er flotte eller sjove at se på, man kan jo nemt se hvor dårligt fisken har det 🙁

Martin´s mormor — 3. december 2011, 20:09

chols nej, her er det min film knækker *doh*

chols — 3. december 2011, 20:10

jamen dog 😛

Martin´s mormor — 3. december 2011, 20:18

chols Den var måske også lidt slidt 🙂

chols — 3. december 2011, 20:26

ja, jeg blev måske også lidt overrasket over at se kvaliteten af zoocitys akvarier, det var nemlig det sidste sted jeg så dem 😛 fik engang en af en ven, og den så bestemt ikke ret glad ud, men den var også helt alene, og jeg mistede den også ret hurtigt, tror ikke den klarede sig i kampen om føde med mine andre fisk, og fik nok stress uden en flok 🙁

trinetrine1 — 3. december 2011, 22:06

tak for svaret men mine er nu også flotte og de ser raske ud

Spørgsmål & svar

Der er endnu ikke stillet nogen spørgsmål om dette.

Log ind for at stille et spørgsmål.