maller de graver alt op??

Indlæg fra det gamle forum, gengivet som arkiv. Er det dit indhold, og vil du have det fjernet eller dit navn gendannet?

Sfinksen — 20. juni 2011, 09:26

hej, er her andre der har arfaringer med at ancistrus sp. graver alle jeres planter op? Hver morgen ligger minimum 2 planter i overfladen og flyder:(.. Er det normalt og vil fortsætte eller er det fordi de "leger" meget pt??

mr swinger — 20. juni 2011, 11:12

jeg har ingen problemer med at min ancistrus graver mine planter op.

Sfinksen — 20. juni 2011, 11:17

hm det er altså underligt så.... *uhh*

Luna — 20. juni 2011, 11:39

Har heller aldrig haft de problemer. Har du lige plantet planterne, så de ikke har ordentligt fat i bunden? De er jo ikke den mest elegante fiskebasse. 😀

Sfinksen — 20. juni 2011, 12:06

hehe ja nogle er bare skud.. men nu ikke kun dem det går ud over.. ggg. men nej min mallefar er bestemt ikk elegant:D

Luna — 20. juni 2011, 13:38

Jaae... Man har da set mere elegante fisk. Men synes nu de er meget interessante at følge. Især når der er æg og yngel. 🙂

crone12 — 20. juni 2011, 15:34

bare lad være med at plante planter tæt på gemmesteder og huler. så lader de dem være.
eller det gør mine i hvert fald

Spørgsmål & svar

Der er endnu ikke stillet nogen spørgsmål om dette.

Log ind for at stille et spørgsmål.