Mine ancistrus med slør
Indlæg fra det gamle forum, gengivet som arkiv. Er det dit indhold, og vil du have det fjernet eller dit navn gendannet?
dragerfindes — 25. oktober 2010, 18:04
Har købt tre styks på ca 4-6cm lidt svært at se for det snyder nok også en smule når finnerne er lange! Er glad for mit køb og ser frme til de bliver kønsmodne, har købt tre så håber på en han og hun imellem, men nu må vi se har læst mig frem til at der nok ikke kan gå sådan super lang tid før det muligt at se kønnet på dem.
Jeg er lidt nysgerrig på hvor gamle de kan blive så her er et spørgsmål til jer: hvor gammel er din ældste ancistrus??
så smider jeg lige et par billeder ind af de 3 jeg har købt, hvis i er i stand til at se køn på dem ud fra det på trods af den måske ikke helt perfekte billedkvalitet og alderen på dem må i endelig skrive! Btw. tror i finnerne bliver længere på dem end de allerede er?
dragerfindes — 26. oktober 2010, 21:26
Den enes tillede sig næsten frem til fotografering idag 🙂
Silke — 26. oktober 2010, 22:01
Jeg har også en ancistrus købt som long fin, hun så ud som dine da hun var lille.
Desværre er hendes finner ikke blevet længere, så jeg tror kun hun er halvt longfin (hvis det kan lade sig gøre).
Hvis dine er helt longfin skulle finnerne gerne blive længere 🙂
Min ældste er vidst 2 år gammel
dragerfindes — 22. december 2010, 19:21
Begyndne skæg, eller stirrer jeg mig bare blind for ingenting?😛*doh*
Silke — 22. december 2010, 19:51
Flere billeder 😀:D
Hvor store er de nu?
Christian B — 22. december 2010, 22:03
Spørgsmål & svar
Der er endnu ikke stillet nogen spørgsmål om dette.
Log ind for at stille et spørgsmål.