En sjov historie om min
Indlæg fra det gamle forum, gengivet som arkiv. Er det dit indhold, og vil du have det fjernet eller dit navn gendannet?
09bdikte — 1. oktober 2010, 12:19
- Men ja. Min reje er vokset betydeligt i størrelsen (ca. 5 cm. lang) den har desuden også fået en fin brunlig farve (dog stadig temmelig gennemsigtig) Jeg har haft den 3-4 måneder nu, og er, efter jeg kom ind på denne hjemmeside, begyndt at spekulere over hvordan man enlig bør passe en sådan reje!?
Lige pt. lever den af mit "Tetra Diskus" foder som de andre fisk får, svømmer rundt i 28 grader varmt vand og gemmer sig inde i min dekorations-vase. Akvariet er 54 liter.
Så hvis nogen har råd om hvordan en sådan lille reje-fætter skal passes ville jeg blive glad 🙂
Billedet kan ike bleve bedre end dette, da mit kamera er til reperation 🙁
snoopyzrainbow — 1. oktober 2010, 12:29
Den er højst sandsynligt kommet ind med dine fisk, som meget lille, og har haft godt med skjulesteder siden fiskene ikke har ædt den 🙂
De er som regel(ved ikke hvad art det er)følsomme for vandkvaliteten.
J J — 1. oktober 2010, 12:39
09bdikte — 1. oktober 2010, 12:50
Spørgsmål & svar
Der er endnu ikke stillet nogen spørgsmål om dette.
Log ind for at stille et spørgsmål.